wyszukiwanie zaawansowane

APAP A 6 TABL.

Nr kat.: 5909990296026 Dostępność:

W cenie: 3,45

Skład:
1 tabletka zawiera:
500 mg paracetamolu

Działanie:
Apap uśmierza bóle różnego pochodzenia, a dodatkowo skutecznie zwalcza gorączkę nie obniżając prawidłowej temperatury ciała.

Efekt terapeutyczny występuje już po 15-30 minutach od zażycia tabletki i utrzymuje się 4 do 6 godzin.

Wskazania do stosowania:
Bóle różnego pochodzenia - ból głowy, mięśni, zębów; nerwobóle, bóle miesiączkowe; gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Przeciwwskazania:
Nie należy stosować leku Apap jeśli: wcześniej stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek składnik leku,
- występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
- stosowane są leki z grupy inhibitorów MAO, lub zostały odstawione krócej niż 2 tygodnie wcześniej,
- występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej,
- u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Dawkowanie:
Zazwyczaj stosowana dawka leku Apap to:
Dorośli: 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek w ciągu doby).
Dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka 3-4 razy na dobę.

Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami

Informacje dodatkowe:

Apap zawiera paracetamol w dawce 500mg dzięki czemu jest bezpiecznym lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, nawet dla:
- osób z chorobą wrzodową
- osób z nadciśnieniem tętniczym
- cierpiących na nadkwaśność i zgagę
- chorych na cukrzycę
- alergików
- osób z nadwrażliwością na inne leki przeciwbólowe
- kobiet ciężarnych i karmiących

przejdź do sklepu

Ładowanie...
facebook